בחירת פוליסת ביטוח

הדפסה

אחת ההמלצות הראשונות והחשובות ביותר לגבי בחירת פוליסת הביטוח הטובה ביותר והמשתלמת ביותר היא סקר שוק, שבמהלכו מבקשים מכמה שיותר חברות הצעות מחיר לגבי ביטוח כזה או אחר. במידה ומתחילים בביצוע סקר שוק, יש לדעת באלו פרמטרים צריך להתחשב, כאשר בוחנים זאת.
הפרמטר הראשון הוא השוואת הכיסוי, כלומר, עד איזה סכום של הוצאות במקרה וצריך, הביטוח יכסה. בשביל לדעת מה זה אומר כדאי מאוד להתחשב בפרמטרים כמו גבולות האחריות שיש כלפי צד שלישי מבחינת הרכוש, כלומר, עד כמה הפוליסה תכסה במידה ויהיה צורך לפצות מישהו אחר לאחר תאונה או יוצא בזה. כמו כן חשוב לבדוק מהם גבולות הפרמיה, כלומר, מה הפרמיה המסוימת כן תכסה ומה היא לא תכסה. ואם כבר אנו מתבקשים לשם עבור הפרמיה, כן יש לדעת כיצד ניתן לשם את המחיר הנקוב. לכל אחד מאיתנו יש יכולות כלכליות אחרות, וסכומי הפוליסות השונות יכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה, וכן צריך לדעת האם ניתן לשלם במספר גדול של תשלומים, והאם ניתן לשלם במספר דרכים, כמו כרטיסי אשראי, או צ'קים וכדומה.
פרמטר נוסף בו אנו צריכים להתחשב הוא הפרמטר של ההשתתפות העצמית. הכוונה היא לסכום אותו נצטרך לשלם ברגע שיופעל הביטוח. ביטוח רכב כולל גם השתתפות מסוימת של סכום הנקוב בפוליסה, והשאלה היא עד כמה אנו יכולים להקטין את ההשתתפות העצמית. בנוסף, חשוב מאוד לדעת מהם השירותים הנלווים לכל פוליסה. בכל פוליסת ביטוח רכב אנו יכולים להכניס עוד שירותים בסעיפים כאלה ואחרים, וכל זאת בתוספת כסף, אך יש גם אפשרות, כחלק מן התחרות שיש בשוק הביטוחים, להכניס סעיפי שירותים, כמו גרירה, לפוליסה כזו או אחרת. חברות המציעות שירותים נלווים נוספים ראויות לבחינה מדוקדקת יותר של ההצעה.

 

מידע נוסף:

החזרי מס