ביטוח רכב | ביטוח חובה לרכב

ביטוח לרכב

הדפסה

 

ישנן פוליסות ביטוח רכב רבות מאוד כיום ולא תמיד כולם יודעים להבחין בין פוליסה משתלמת ובין פוליסה שאינה משתלמת. ראשית, יש לומר כי במדינת ישראל יש ביטוח חובה שכל בעל רכב מחויב לרכוש על פי חוק מדינה, ומכיוון שאין מחירים אחידים בין הפוליסות בחברות הביטוח השונות אין סיבה לחתום על פוליסת הביטוח רכב הראשונה שרואים, מכיוון שסקר שוק והשוואת ביטוח מקיף לרכב יראה כיצד ניתן למצוא פוליסת ביטוח משתלמת מאוד. חשוב לדעת בטרם חותמים גם מה הם הצרכים אותם צריך לבטח. ישנן פוליסות, בנוסף לביטוח החובה, מאוד יקרות שהכיסוי שלהן לא משתלם לבעל הרכב, ולכן אם אין צורך לבטח את הרכב בפוליסה מסוג זה או אחר, מכיוון שזה לא משתלם, אז לא לעשות כן, זו בהחלט המלצה.
הנה מספר טיפים שיכולים לעזור למצוא פוליסת ביטוח מתאימה:
אם מצליחים למצוא ביטוח מספיק אמין, אז דין הביטוח כדין מטמון. במקרה ונקלעתם לתאונת דרכים, בין אם באשמתכם ובין אם לא באשמתכם, עדיין ניתן דרך הביטוח להוציא את הכספים הדרושים בכדי לכסות על ההוצאות הנלוות, גם לגבי הרכוש וגם הרפואיות. כדאי לבדוק לגבי ביטוח מקיף, המגן על הרכב שנפגע לא מהתנגשות, אלא מוונדליזם, פגעי מזג אוויר וכיוצא בזה.
נושא ראשוני אותו צריך לדעת הוא ההוצאה החודשית שמוכנים, או יכולים להוציא מדי חודש על ביטוח. החישוב לא אמור לכלול את ביטוח החובה, מאחר וזהו ביטוח שצריך לעשותו בכל מקרה, ולכן הביטוחים הנלווים הם המשמעותיים. במידה והרכב עצמו הוא רכב ישן, והכוונה היא להחליפו, אין טעם להצטמצם עם כיסוי הביטוח, מאחר והוצאות רבות מדי על רכב ישן שלא שווה הרבה הן הוצאות בהחלט מיותרות. ביטוח רכב תלוי הרבה מאוד ברכב עצמו ובשווי שלו. השוואת ביטוח מקיף לרכב

 

המלצות: נוהל 6